• 1.png
  • slajder3.png
  • slajder_2.png

 

 

21/05/2024 - Prace porządkowe wiat przystankowych

Jednym z zadań Przedsiębiorstwa Transportowego NECKO Sp. z o.o w Augustowie jest utrzymanie w należytym stanie wiat przystankowych wraz z gablotami reklamowymi. W związku z tym systematycznie przez cały rok wykonywany jest przegląd stanu technicznego przystanków oraz na bieżąco podejmowane są interwencje w przypadku powstania uszkodzeń wiat.

Na terenie naszego miasta funkcjonuje 70 przystanków komunikacji miejskiej, z czego aż 38 wyposażonych jest w wiaty przystankowe (55% przystanków w mieście ogółem). Z uwagi na bezpieczeństwo osób korzystających z komunikacji miejskiej, raz w tygodniu dokonywany jest przegląd stanu technicznego wszystkich elementów wiat. Wielu miejscach w mieście bardzo często dochodzi do aktów wandalizmu. Wybijane są szyby, niszczone są tablice z rozkładami jazdy, czy też wyginane daszki ochronne. W bieżącym roku dokonaliśmy wymiany 8 wiat przystankowych na ulicach Wojska Polskiego, Sucharskiego,  3.Maja, Chreptowicza, 29. Listopada oraz Turystycznej nieopodal Dworca PKP. W zeszłych latach wymianie doczekały się również wiaty przy Al. K. Wyszyńskiego, Jonkajtysa i Chrpetowicza. 

Estetyka wiat też jest ważna

Konserwacja obejmuje również malowanie elementów konstrukcyjnych przystanków. W ostatnim czasie

odnowiono poprzez gruntowny remont 2 wiaty przystankowe przy ulicy Arnikowej oraz na ulicy Turystycznej. W minionym roku dokonano wymiany we wszystkich wiatach przystankowych ramek z rozkładem jazdy. Ramki w formacie A0 zostały specjalnie zaprojektowane w taki sposób aby stanowiły swoistą bazę informacji dla podróżujących komunikacją miejską. Poza czytelnym, kolorowym rozkładem jazdy można tam znaleźć aktualne cenniki, mapy przebiegu linii oraz szczególnie co ważne dla osób z poza Augustowa czytelne nazwy przystanków w raz z liniami przebiegającymi przez dany przystanek .   

W ramach nadzoru nad wiatami przystankowymi prowadzone są również działania polegające na ich kompleksowym myciu, które zostały rozpoczęte w bieżącym tygodniu.  Dzięki sprzyjającej pogodzie udało się doprowadzić po zimie do czystości wiaty między innymi na ulicach: Turystycznej, Tytoniowej, Komunalnej i częściowo na Al. K. Wyszyńskiego.  Dodatkowo w najbliższych dniach zostaną dokonane drobne naprawy w postaci uzupełnienia zabezpieczeń na tabliczkach z rozkładem jazdy oraz uzupełnione zostaną folie na ogłoszenia o zmianach w funkcjonowaniu Augustowskiej Komunikacji Miejskiej.

Mimo stosunkowo niedużej ilości przystanków  nie każda usterka jest szybko zauważana i wychwytywana przez naszych pracowników. W związku z tym Mieszkańcy sami mogą dokonywać zgłoszeń zaistniałych problemów za pomocą kontaktu poprzez media społecznościowe, telefon do Przedsiębiorstwa (87 643 26 85) bądź za pomocą poczty elektronicznej (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Wszelkie zgłoszenia są weryfikowane bezpośrednio po zgłoszeniu. Dodatkowo zwracamy się z uprzejmą prośbą do wszystkich Mieszkańców, jeżeli ktoś z Państwa zauważy osoby dewastujące naszą wspólną przestrzeń, aby bezpośrednio informować o tym fakcie stosowne służby!

Lokalizacja:

Przedsiębiorstwo Transportowe NECKO Sp. z o. o
16-300 Augustów, ul. Komunalna 3 

REGON:  790192625
NIP:  846-10-03-006

Biuro czynne:  Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 15:00
Kasa czynna: Poniedziałek - Piątek: 7:00 - 14:00
ORIKS-TRANS - kontrola biletów:
Komunalna 2 - KODREMPiątek
: 9:00 - 15:00
(785-355-560, orikstrans@gmail.com

Dane Kontaktowe:

Telefon: 87 643 26 85
E-mail ogólny: zkm@necko.com.pl 

 

Marek Sieńkowski - kierownik zakładu: 
sienkowski.marek@necko.com.pl  

Paweł Siedlecki- specjalista ds. komunikacji: 
pawel.siedlecki@necko.com.pl 

Facebook: